Kredyty bez zabezpieczeń

Wyjazd z dziećmi na ferie, zielona szkoła, a może inne atrakcje w szkole dziecka to sytuacje znane każdemu rodzicowi. Można by stwierdzić, że dziecko może nie jechać z klasą na wycieczkę czy też nie będzie korzystać z kółka, na którym będzie rozwijać swój talent, ale rzadko który rodzic nie jest skłonny zainwestować w edukację własnego dziecka. Pozostaje zatem poszukiwanie dodatkowych pieniędzy, co w praktyce oznacza zaciągnięcie kredytu, spłacanego w wygodnych ratach.

O ile jednak kredyty bankowe są dostępne po kilku dniach lub nawet tygodniach, nawet jeśli są to kredyty gotówkowe na niewysokie kwoty, o tyle kredyty bez zabezpieczeń z firm pożyczkowych są zdecydowanie bardziej dostępne. Przede wszystkim rodzic, który właśnie się dowiedział o jakimś nieplanowanym wydatku w szkole, może złożyć wniosek o pożyczkę przez internet, a pracownicy firmy pożyczkowej rozpatrzą go w kilka minut.

Kolejnym atutem takiego produktu jest możliwość wnioskowania jedynie na podstawie danych z dowodu osobistego. Kredyty bez zabezpieczeń nie wymagają składania zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów, nie ma również niebezpieczeństwa, że pracownicy firmy będą się kontaktować z pracodawcą, co dla wielu kredytobiorców jest kolejną przeszkodą przy staraniu się o kredyt.

Oczywiście proste procedury, na podstawie których przyznawane są kredyty bez zabezpieczeń, mają również dodatkowe obostrzenia. W niektórych firmach pożyczkowych klienci, którzy wnioskują po raz pierwszy o pożyczkę, muszą się dodatkowo zweryfikować. Owa weryfikacja polega na przelaniu niewielkiej kwoty, rzędu kilku groszy, na rachunek firmy pożyczkowej. Wspomniana kwota jest zwracana klientowi wraz z przyznaną pożyczką. W tym procesie chodzi o to, aby klient zlecił płatność z własnego rachunku, na który następnie będzie przelana pożyczka.

Po jakim czasie wnioskodawca może korzystać ze środków w ramach kredytu? Zazwyczaj podjęcie decyzji kredytowej to kwestia kilkunastu minut, podobnie jest z uruchomieniem środków. W tym przypadku jednak ważne jest, w którym banku klient ma rachunek bankowy, bowiem może to wydłużyć uruchomienie kredytu do 1 dnia roboczego.