Kredyty bez zbędnych formalności

Pomimo ogromnego zadłużenia Polaków nadal instytucje takie jak Banki, parabanki czy firmy świadczące usługi pożyczkowe udzielają kredytów bez zbędnych formalności. Oczywiście, odbywa się to dużo mniejsza skalę, niż jeszcze kilka lat temu, kiedy praktycznie każdy mógł „od tak” otrzymać kredyt, bowiem, jak pokazała rzeczywistość, część zobowiązań jest niemożliwa do zwrotu przez pożyczkobiorcę, niemniej jednak takie praktyki nadal istnieją. Są przeznaczone jednak dla określonych osób. Sprawdźmy więc dla kogo przeznaczone są kredyty bez zbędnych formalności.

CO TO ZNACZY KREDYTY BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI?
Kredyty czy pożyczki to takie formy pożyczania pieniędzy, które zazwyczaj wiążą się z podpisaniem umowy. I o ile osoba prywatna pożyczając pieniądze drugiej osobie prywatnej nie sprawdza jej zdolności kredytowej, nie weryfikuje stosunku przychodów do rozchodów, o tyle już Banki czy inne instytucje finansowe mogą to robić. Dlatego zazwyczaj zaciągniecie kredytu w Banku (bądź instytucji finansowej) wiąże się z koniecznością przedstawienia dokumentów o zatrudnieniu, wysokości comiesięcznych zarobków czy sprawdzeniem w Biurze Informacji Kredytowej wysokości aktywnych zobowiązań. Kredyty bez zbędnych formalności to zazwyczaj kredyty na dowód i oświadczenie (chociaż niekoniecznie). W ich przypadku stosowana jest uproszczona procedura udzielania kredytów bez sprawdzania w bazie BIK i bez konieczności donoszenia dodatkowych dokumentów.

KTO MOŻE OTRZYMAĆ KREDYT BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI?
Kredyty bez zbędnych formalności to oferta skierowana do stałych Klientów Banków czy firm finansowych. Jeżeli zatem chociaż raz miałeś kredyt w którejkolwiek z ww. instytucji, spłaciłeś go w terminie, bez żadnych opóźnień i ponownie zwrócisz się z wnioskiem o kredyt możesz liczyć, że w zamian otrzymasz kredyt bez zbędnych formalności. Oczywiście nie jest to regułą i nie możesz tego oczekiwać czy żądać, aczkolwiek w ten sposób firmy czy Banki nagradzają swoich sprawdzonych i zaufanych już klientów i budują z nimi długofalową relacje. Opcja ta może być również dostępna dla osób, które w danym Banku/ instytucji żadnego zobowiązania jeszcze nie miały, ale posiadają doskonałą historię kredytową z innych zobowiązań.

Jeżeli zatem potrzebujesz lub będziesz potrzebował kiedykolwiek gotówki i skierujesz swoje kroki do instytucji z którą już współpracowałeś, zawsze możesz zapytać o możliwość uzyskania kredytu bez zbędnych formalności.