Kredyty na dowód w sobotę i niedzielę

Jako klienci coraz chętniej korzystamy z usług, dostępnych również w weekendy. Na co dzień przeciętny Polak bardzo długo pracuje, dlatego chce mieć dostęp do wybranych usług wtedy, gdy ma czas, a często są to późne godziny nocne lub właśnie weekendy. Takiej samej dostępności oczekujemy również od banków i instytucji kredytowych, jednak zaledwie część z nich oferuje kredyty na dowód w sobotę i niedzielę.

Dlaczego dostęp do usług finansowych w weekendy jest taki ważny? Część z klientów najważniejsze decyzje podejmuje właśnie w weekendy, z kolei dla innych ważne są uproszczone procedury i brak dodatkowych wymogów formalnych, w tym wielu zaświadczeń, którymi bywają obwarowane bankowe produkty kredytowe. To właśnie tacy klienci wybierają kredyty na dowód w sobotę i niedzielę, wypełniając wniosek online i mając świadomość, że wybrana przez nich firma pożyczkowa rozpatrzy go w czasie weekendu, a być może także uruchomi w tym czasie kredyt.

Firmy pożyczkowe mogą udzielać kredytów na różne kwoty, a w ich ofercie można spotkać także pożyczki ratalne czy pożyczki zabezpieczone zastawem, które są udzielane w wyższych kwotach i z terminem spłaty sięgającym nawet kilku lat, oraz kredyty na dowód w sobotę i niedzielę. Ten drugi rodzaj produktów to szybkie pożyczki, udzielane na podstawie wypełnionego wniosku, bez ustanawiania zabezpieczeń i bez konieczności składania dodatkowych zaświadczeń. Takie pożyczki udzielane są na niskie kwoty, a ich termin spłaty, w porównaniu z pożyczką pod zastaw, jest dużo krótszy. Jednak to właśnie takie kredyty cieszą się największą popularnością, bowiem umożliwiają klientom uregulowanie bieżących zobowiązań.

Kredyt na dowód jest udzielany w kilka minut, w wielu firmach pożyczkowych decyzja kredytowa będzie podjęta także w czasie weekendu. Jeśli chodzi o uruchomienie takiego kredytu, to czas dostępności środków na rachunku klienta jest uzależniony od banku, w którym klient – kredytobiorca ma prowadzony rachunek bankowy. Jeśli rachunki są prowadzone w różnych bankach, wówczas na przelanie środków na rachunek klienta firma pożyczkowa potrzebuje kilku minut, ale ich dostępność zależy od sesji księgujących przychodzące przelewy w danym banku.