Kredyty online bez zabezpieczeń

Jeszcze kilkanaście lat temu procedura wzięcia kredytu wymagała co najmniej dwóch wizyt w banku.Dokładnie weryfikowano zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach przez osobę starającą się o kredyt. Poza tym niezbędne było także posiadanie żyrantów, którzy byli zabezpieczeniem dla banku w sytuacji, w której kredytobiorca przestałby kredyt spłacać. Obecnie sytuacja znacząco zmieniła się na korzyść konsumentów. Teraz można brać kredyty online bez zabezpieczeń, bez jakiejkolwiek wizyty w banku. Jak to wygląda w praktyce?

Banki udzielają takich kredytów osobom, które mają w nich konto od dłuższego czasu. Im dłużej, tym lepiej. Bardzo ważne jest także to, aby na konto regularnie wpływały pieniądze. Mogą one pochodzić z różnych źródeł, nie muszą to być dochody z jeden umowy o pracę. Takie kredyty online bez zabezpieczeń to wielkie ułatwienie dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą albo są zatrudnione w oparciu o umowy o dzieło lub zlecenie.

Jak bierze się kredyty online bez zabezpieczeń? Kredytobiorca musi zalogować się na swoje konto bankowe i tam, w odpowiedniej zakładce zgłosić chęć wzięcia kredytu. wiele banków samodzielnie przygotowuje oferty dla klientów, ale są także takie, w których to klient zgłasza zapotrzebowanie na kredyt w określonej wysokości. Po zgłoszeniu żądania i jego potwierdzeniu (sms-em lub kodem jednorazowym), , wniosek jest przesyłany do analityka bankowego. Ten sprawdza dochody, jakie wpływają na konto kredytobiorcy, a czasami też sprawdza ewentualne zadłużenie w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, wniosek jest zaakceptowany. Czas weryfikacji zależy do banku, w niektórych trzeba czekać dwa dni, w innych wystarcza na to pół godziny. Po tym czasie kredytobiorca otrzymuje harmonogram spłaty kredytu i jeśli go zaakceptuje, na jego konto trafiają pieniądze. Zamiast żyrantów banki korzystają obecnie z ubezpieczenia kredytu, które opłaca klient – jest ono doliczane do każdej raty. Im wyższy wiek starającego się o kredyt, tym wyższa suma ubezpieczenia.

Nowoczesne instytucje finansowe umożliwiają proste i bezproblemowe wzięcie kredytu w pół godziny, bez konieczności marnowania czasu na odwiedzanie placówek bankowych.