Pożyczki online na dowód bez zaświadczeń

Na rynku finansowym, zdominowanym przez usługi bankowe, klienci coraz chętniej korzystają z kredytów udzielanych w krótkim czasie i bez zbędnych formalności. Takie możliwości dają pożyczki online na dowód bez zaświadczeń, o które może wnioskować każdy kredytobiorca, mający dostęp do internetu. Wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny, aby w ten sposób rozpocząć procedurę przyznawania szybkiego kredytu.

W niektórych bankach również można już wypełniać wnioski o przyznanie kredytu bezpośrednio na stronie, nie trzeba również być wcześniej klientem banku, aby taki kredyt otrzymać. Jednak bankowa procedura kredytowa jest długa, a po wypełnieniu wniosku online klient musi i tak złożyć w oddziale banku szereg zaświadczeń. Tu firmy pożyczkowe nastawione są bardziej prokliencko – ich pożyczki online na dowód bez zaświadczeń udzielane są faktycznie w oparciu o dane z dowodu osobistego, a do przyznania szybkiego kredytu nie są potrzebne zaświadczenia o zatrudnieniu, osiąganych dochodach czy inne zaświadczenia, jakich wymaga bank, np. potwierdzające przyznanie renty czy emerytury. Z tego powodu także klienci osiągający niskie dochody oraz ci, których dochody są bardzo nieregularne, mogą wnioskować o pożyczkę udzielaną online.

Kolejnym argumentem, przemawiającym na korzyści pożyczki online na dowód bez zaświadczeń, jest naprawdę krótki czas rozpatrywania wniosku kredytowego. Klient wypełnia go bezpośrednio na stronie firmy pożyczkowej, a rozpatrujący wniosek konsultanci są w stanie skontaktować się z klientem w ciągu kilku minut. Taki kontakt może być niezbędny w przypadku klientów, którzy złożyli wniosek o chwilówkę po raz pierwszy w danej firmie, bowiem pozwala na potwierdzenie wprowadzonych danych. Zazwyczaj w ciągu kilku minut zapada decyzja pozytywna o udzieleniu pożyczki, natomiast środki z tego tytułu przekazywane są na rachunek klienta. Istotne dla wielu klientów są koszty dodatkowe, związane z kredytami i ich obsługą. W przypadku chwilówek wszystkie koszty klient poznaje na etapie wypełniania wniosku.