Pożyczki przez internet bez zbędnych formalności

Wiele osób nie mogło sobie kiedyś pozwolić na pożyczanie pieniędzy w banku z powodu braku stałego zatrudnienia. Dotyczyło to zarówno osób bezrobotnych, jak i tych osób, które pracowały na umowę zlecenie lub na umowę o dzieło. Pożyczki przez Internet bez zbędnych formalności są jednak kierowane również do tego grona ludzi – dzięki nim każdy może otrzymać pieniądze na pilne, dowolne wydatki.

Bez zaświadczenia o dochodach

W przypadku osób niemających stałej pracy najważniejszy jest brak konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach i o zatrudnieniu. Firmy pożyczkowe nie wymagają tego dokumentu, dzięki czemu pożyczki przez Internet bez zbędnych formalności mogą być wypłacane w zaledwie kilkanaście minut bez względu na to, w jaki sposób zarabia wnioskodawca.

Co ważne, weryfikacji nie podlegają również wpływy na konto osoby składającej wniosek o wypłatę zobowiązania pozabankowego, dzięki czemu nie musi się ona martwić, że będzie musiała tłumaczyć się skąd wzięły się jej zarobki.

Bez zabezpieczeń

Pożyczki przez Internet bez zbędnych formalności nie pozwalają co prawda otrzymać dużych sum pieniędzy, jednak nie wymagają one również przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń spłaty zadłużenia. Oznacza to zatem, że bez zabezpieczenia wnioskodawca może otrzymać od 500 do 3500 zł na dowolny wydatek. Kwotę tę zwykle należy spłacić w ciągu 30 lub 60 dni, co oznacza, że zobowiązanie należy uregulować szybko w porównaniu do czasu spłaty zadłużenia podobnej wysokości w banku.

Kiedy odmowna decyzja?

Nie mniej jednak decyzję odmowną może otrzymać nawet osoba bez stałego źródła dochodów, mimo że instytucje pozabankowe nie będą wymagać od niej jakichkolwiek zaświadczeń. Stanie się tak wtedy, gdy osoba ta nie będzie posiadała obywatelstwa polskiego lub gdy nie będzie ona właścicielem ważnego dowodu osobistego bądź paszportu. Podobna odmowa spotka osoby, które posiadają dużą liczbę nieuregulowanych długów. Firmy pożyczkowe nie mają co prawda obowiązku sprawdzania historii kredytowej swoich klientów w BIK, jednak robią to coraz częściej, by zmniejszyć ryzyko związane z wypłacaniem gotówki bez zaświadczeń.