Pożyczki przez internet online internetowe

Cierpisz na brak gotówki i zastanawiasz się, czy nie warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych udzielających pożyczek online? To produkty finansowe, które charakteryzuje doskonała dostępność, mają też wiele innych zalet i tylko jedną wadę. Sprawdź czy rzeczywiście warto się nimi zainteresować.

Dostępność
Wniosek o pożyczkę internetową można złożyć o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy dostęp do internetu, a osoby, które już mają konta w firmach pożyczkowych, w niektórych przypadkach mogą składać wnioski telefoniczne i sms-owe. Wniosek jest rozpatrywany w godzinach pracy pożyczkodawcy, które zazwyczaj obejmują więcej niż pół doby. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pożyczka przesyłana jest na konto bankowe pożyczkobiorcy natychmiastowo lub w ciągu kilku godzin (kwestia zbiegu sesji bankowych).

O pożyczki internetowe mogą starać się osoby, które uzyskują przychody ze źródeł dyskwalifikowanych przez banki. Nawet zatrudnienie w zagranicznym podmiocie, czy wykonywanie pracy na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło, nie powinny być żadną przeszkodą, choć w uzasadnionych przypadkach firmy pożyczkowe proszą o udowodnienie faktu uzyskiwania dochodów. Nie wymagają jednak zaświadczeń, wystarczy wyciąg lub potwierdzenie otrzymania wynagrodzenia na konto.

Przejrzystość zasad
Choć możesz odnieść wrażenie, że regulaminy udzielania pożyczek są zbyt zagmatwane, to jednak ich zasady są naprawdę przejrzyste i jasne. Poznasz je jeszcze przed złożeniem wniosku i w tym samym momencie dowiesz się, ile kosztuje pożyczka. Poznasz wszystkie koszta i termin spłaty.

Jedyna wada – koszt pożyczki online
Jedyną wadą, jaką mają pożyczki przez internet, są ich koszta. Koszt przeciętnej pożyczki jest dużo wyższy, niż koszt odsetek bankowych. Wynika to z większego ryzyka pożyczkobiorców i ograniczenia do minimum wszystkich formalności. Musisz też wiedzieć, że część pożyczkodawców udziela pierwszych pożyczek zupełnie za darmo – wystarczy dokonać terminowej spłaty, by pożyczanie pieniędzy okazało się tańsze niż w banku.